Vítejte na nových stránkách naší chovatelské stanice britských stříbřitých koček s kresbou.

Naše chovná stanice se orientuje výhradně na chov britských stříbřitých tabby koček. Šlechtění kvalitních stříbřitých tabby je nesnadné. Směřuje k co nejvýraznějšímu vykreslení vzoru spolu s dostatečně odbarveným podkladem. Žádoucí je rovněž podsaditá stavba těla odpovídající standardu britské kočky. Jak uvádí ve své knize Britská kočka její autorka Esther Verhoef – Verhallen, je britská kočka plemenné zvíře, které má výsadní právo na svůj vzhled. Chovat plemennou kočku znamená, že se musíte snažit o zlepšení rasy – a nikoli o pouhé rozmnožování. Přispět alespoň trochu k tomuto ušlechtilému cíli bychom se chtěli pokusit i my.

Oblíbenost stříbřitých tabby vzrostla díky půvabné reklamě na krmiva značky Whiskas, která ukázala široké veřejnosti jak nádherná britská stříbřitá kočka je. Bohužel tím ale také vzrostl tlak na produkci koček, které se stříbřité tabby pouze podobají. Jde často o křížence kočky domácí s perskou nebo o zvířata, která neodpovídají vysokým nárokům, které musí pravá britská černá stříbřitá kočka splňovat.

Celý život nás provázely tzv. obyčejné domácí kočky. Život bez nich si neumíme představit. Kočičí povaha je úžasná, jejich život zajímavý a soužití s těmito ušlechtilými a milými společníky lidí je pro každého obohacující. První setkání s britskou stříbřitou tabby však bylo „láskou na první pohled“. Je to stejné, jako když zapadne poslední dílek skládačky a ta pak konečně dává smysl. Uděláme maximum pro to, abychom se věnovali chovu těchto zelenookých „sněžných leopardů“ s veškerou zodpovědností a láskou, jakou si zasluhují.

Naše chovatelská stanice se zabývá chovem britských stříbřitých černě mramorovaných koček se zelenýma očima a britských stříbřitých černě tečkovaných se zelenýma očima.

free counters