Přidány první fotografie vrhu J

Najdete v sekci koťata - vrh J

48 hodin na světě

  

Máme koťátka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5.2.2012 nad ránem začal porod. Prvních pět miminek přišlo na svět do 10. hodiny dopoledne bez větších potíží. Potom ale nastaly komplikace. Beauty každých pár minut trápily série kontrakcí, ale poslednímu koťátku se nedařilo probojovat si cestu na svět. Po dvou hodinách jsme přivolali pana doktora Hríba, aby   vyčerpané kočičce pomohl. Přijel jak nejrychleji mohl a po sonografickém vyšetření konstatoval, že koťátko se zapříčilo a jeho srdíčko se nejspíš již zastavilo.  Po několika minutách čekání v naději, že se hlavička přitisknutá na hrudníček koťátka sama srovná a porod proběhne do konce přirozenou cestou, se rozhodl k operaci. Vzhledem k velkému vyčerpání kočičky a možnosti ohrožení jejího života v důsledku prodlení, rozhodl se operovat přímo na místě. 

Ve chvilce vznikl improvizovaný operační sál a my se stali svědky perfektně profesionálně zvládnutého operačního zákroku. Koťátko bohužel opravdu již nežilo a vzhled dělohy potvrdil oprávněnost chirurgického postupu. Jakýkoliv pokus déle vyčkávat nebo dokonce podpořit medikamentózně kontrakce by znamenal velice vážné ohrožení života Beautinky. Opravdu precizně a velice pečlivě odvedená operatérská práce dává naději, že Beauty bude mít ještě hodně zdravých kotátek, kerá se v budoucnu snad narodí již bez komplikací.   Již za deset minut po operaci byla Beauty na vyhřívané dečce v košíku u svých koťátek a pečlivě je opatrovala.

Jizva, kerá jí po operaci zůstala je absolutně klidná, téměř neznatelná. Mohl by na ni být hrdý i renomovaný plastický chirurg a být modelka, může klidně Beauty na pláž v bikinách :). Děkujeme, je radost, když někdo opravdu umí svou práci .

Beauty má teď ale jiné starosti, než jak se bude v létě předvádět před nápadníky. Musí opatrovat pět malinkých vrňousků.  Dvě tečkované kočičky mají dva mramorované a jednoho kouřového brášku.

 

Čekání

 

Budoucí maminky musí hodně odpočívat,

 

ale jak se má jeden s takovým bříškem uvelebit?

Beauty bude už brzo maminkou!

Začátkem února očekáváme po delší době opět narození koťátek. Doufám, že maminka i dětičky budou v pořádku. Beauty si určitě oddechne, až nebude muset nosit kulaťoučké bříško a my už se nemůžeme dočkat kočičích miminek . Přejeme jim, aby si do života odnesly nejen zdravý kořínek, ale i překrásné až neskutečně zelené maminčiny oči.

 

MVK STAR SHOW DIPLOMAT PRAHA 2012 - 21. a 22. 1. 2012

Velice pěkné výstavy v příjemném prostředí jsme se zúčastnili s našimi "juniory" a pro titul si dojela i Sofi.

Svou premiéru v otevřené třídě si odbyla Sissy. Oba dny získala CAC a hlavně paní Anicau z Portugalska, která stříbrné puntíky posuzovala v sobotu, nešetřila slovy chvály, čímž nám udělala velkou radost. Ocenila kromě jiného hlavně její "perfektní britskou hlavičku" .

Paní Anicau se ale ze všech nejvíc líbil Farao. Odnesl si poslední CAC, kterým dosáhl titul Champion a ocenění vítěz variety. Přála bych Faraovi, aby se vyplnila předpověď paní rozhodčí, která mu slíbila, že z něj bude :"...super super šampion".  Během výstavy se za ním přišla ještě dvakrát podívat ke kleci, takže myslím, že si opravdu s kocourkem padli do oka . V neděli získal Farao svůj první CACIB a nominaci do BIS.

To, že sympatie rozhodčí v sobotu přebral Samovi jeho bráška mu ani v nejmenším nevadilo, protože na minulé výstavě to byl právě on, kdo sklízel ovace.  S nonšalancí jemu vlastní přenechal vavříny Faraovi a spokojil se s dalším CACIBEM. V neděli zůstal doma, protože pro třetí titul si musí dojet za hranice.

Jen velmi nerad leč smířen s osudem si dojel Frankie jak v sobotu tak v neděli pro CACIB. Výstavní atmosféru opravdu nemusí a tak radost z jeho ocenění ponechal nám, sám trucoval stočený v pelíšku a z jeho výrazu bylo možné vyčíst něco v tom smyslu jako: " Tak tohle vám nedaruju...". Budeme mít doma co žehlit.

Sofi, která po dvojnásobném mateřství přeci jen maličko zmohutněla, vybojovala oba dny titul CAC, takže se stává šampionkou. Vzhledem k tomu, že se jí výstavy ani trošku nelíbí a pro jeji psychickou pohodu to bude tak nejlepší, rozhodli jsme se, že jí na hodně dlouho dopřejeme zase klid a další případnou výstavní kariéru zatím odložíme. 

Na zkoušku jsme v neděli přihlásili i stříbrnou tečkovanou Dynah, která se k nám vrátila, protože její majitelé odjeli pracovně dlouhodobě do ciziny a nemohli si ji vzít s sebou. Na jejím kožíšku je vidět stínovaný pradědeček, takže je velmi světlounká i když srst má super kvalitu. V typu je ale velmi hezká , má krásné zelené oči a tak nakonec druhé místo za Sissy v otevřené třídě bylo důstojným výsledkem. Dynah dostala velmi pěkný posudek a my máme o čem přemýšlet. Původně jsme uvažovali, že u nás zůstane jako mazlíček, ostatně v této roli od nás jako už trochu odrostlejší koťátko odcházela. Její úspěšné vystoupení na výstavě ale nahrává myšlence, že by s hodně kontrastním kocourkem mohla mít hezká koťátka.

 

 

 

PF

Šťastný rok 2012, plný jen těch nejhezčích dnů a splněných přání !!!

CH Frankie Igmu Sapa* CZ

Na omezenou dobu jsme se rozhodli nabídnout  krytí tímto mladým perspektivním kocourkem. Je krásný v typu, má vynikající kontrast a kvalitu srsti, nádherně zelené oči. S další výstavní kariérou chceme počkat, až se z něj stane pořádný mužský, což snad už nebude dlouho trvat .
Má velmi kvalitní rodokmen - světoví vítězové a vynikající zahraniční chovné linie.
Krytí poskytujeme pouze zeleno nebo modrookým kočičkám s PP, uchovněným na výstavách. Požadujeme negativní testy na FIP, FeLV a FIV, dobrý zdravotní stav, krev skupina A. Oba Frankieho rodiče negativně testováni na PKD a HCM.

III. a IV. MVK Lysá nad Labem - 26. a 27. 11. 2011

Protože je to od nás do Lysé nad Labem co by kamenem dohodil, zúčastnili jsme se obou výstavních dnů. V sobotu si dojel Sam pro poslední CAC potřebný k získání titulu Champion. Titul získaly i obě naše mramorované holčičky, které se výstavy zúčastnily i když na obou bylo ještě znát jejich minulé mateřství. Bonnie kromě ocenění CACS, získala prvenství ve varietě a také nominaci do BIS. Tohoto úspěchu si ceníme o to více, že soupeřkou v rozstřelu do BIS byla Bonnince světová vítězka z Polska, překrásná burmila. Bonnie získáním BIV splnila také podmínky k udělení titulu Distinguished Variety Merit (DVM).

Přiznám se, že mne velmi příjemně překvapila i Ashlinka. I když její srst zdaleka nebyla tak krásná jako před tím, než se z ní stala maminka, rozhodčí při posuzování nakreslila na posudek velikánské srdíčko a hodnotila ji jako naprosto excelentní v typu, velice pochválila její hlavičku a krásné zelené oči. Ashlinka si odvezla titul CAC a druhé místo ve varietě, hned za Bonnie a super krásný posudek    .

 

 

 

Testy na HCM, 4.11.2011

Dnes došly certifikáty s výsledky sonografickém vyšetření našich kočiček. Postupně jsme během září a října nechali vyšetřit všechny členy naší kočičí rodinky starší jednoho roku. Všechny měly výsledek

HCM negativní !!!  

Děkujeme panu doktoru Hríbovi, za dobré zprávy, ale i za jeho moc pěkný, citlivý  a zároveň nesmírně erudovaný přístup ke kočkám a také Bohu, že  nadělil našim kočičákům dobré zdraví  .

 

Září a říjen 2011

Během září od nás odešla i poslední koťátka, takže je tu teď trochu prázdno, o to víc se ale budeme těšit na nové kočičí dětičky. 

Došly také fotografie Gaji, Hidalga a Gina z jejich nových pelíšků.

Krátce k našim kočičím dětičkám

V létě se podařilo najít krásné a milující domovy postupně všem koťátkům z vrhů G a H.

Nejdál pojede velmi pěkný kocourek Gaius. Bude bydlet až v Jižní Koreji. Zatím ještě nějaký čas bude posílat pozdravy z Brna, už se ale učí mňoukat korejsky :). Krásnou jemnou paničku rovněž z daleké Asie si našel stejně něžný kocourek Gail, kterému už doma říkají Toni.

Co je u nás nového

Velice dlouho jsem se nedostala k aktualizaci, takže jen stručně, co se u nás od 18.6. událo.

Aby si zvykal na výstavní ruch, zúčastnil se Sam 25. a 26. 6.2011 ve třídě koťat 6 až 10 měsíců výstavy v Brně. Protože se oba dny velmi líbil a choval se vzorně, získal hodnocení V1, krásné posudky a v sobotu nominaci do BIS.

13.8., tedy v první možný den, kdy se mohou kočičky předvést v otevřené třídě ve věku 10 měsíců se Frankie, Fleur a Farao zúčastnili Národní výstavy v Boskovicích. Farao zůstal klidný a výstavu si docela užíval. Frankie a Fleur se ale vůbec z pozornosti návštěvníků netěšili. Jejich nervozita se ještě vystupňovala při posuzování. Jsme rádi, že oba naši mladí  mramoráčci svůj křest v otevřené třídě dobře přestáli a všichni si nakonec odvezli krásné posudky a své první ocenění CAC.

17.9. + 18.9. Výstava Freya Cat, Ústí nad Labem:

V sobotu bylo v hale kulturního domu nesnesitelné dusno. Naši junioři byli ale o poznání klidnější než v Boskovicích. O to více nás překvapilo, když rozhodčí, která velmi váhala kterého z kocourů bude nominovat do BIS, nechala našeho největšího pohodáře Sama v poklidu seskočit ze stolu a odkráčet do zákulisí. Nevzrušeně napsala do posudku"trochu bojácný" a nominaci podle nás nespravedlivě dostal "za dobré chování" jiný kocour.  Naštěstí Samík zaujal výhodnou pozorovací pozici pod židlemi úplně vzadu na pódiu a tak po jejich kompletním přestěhování (a že jich tam bylo!) se nechal bez potíží vzít a odnést do klece. I když by celkově v BIS jako úplný mladíček stejně neměl s dospělými kocouřisky prakticky žádnou šanci na dobré umístění, i tak v nás zůstala trocha trpkosti a hlavně nedobrý pocit z toho, co se všechno mohlo stát, kdyby se Sam třeba dostal k otevřenému oknu nebo zmizel někde v prostorách kulturního domu. Brrrrrr !!!!!!!!!

V neděli pršelo a klima v budově se o poznání zlepšilo. Kočičáci byli vzorní, hezky se předváděli, takže jsme si druhý den výstavy celkem příjemně užili.

Ještě výsledky: Fleur 2x CAC a získává titul Champion, Frankie 2x CAC a získává titul Champion, Sam 2x CAC a na poslední si musí počkat na svou třetí výstavu v otevřené třídě. 

 

18.6. - přidány nové fotografie vrhu G

A nebudu se fotit a nebudu a nebudu !!!

 

 

11.6.2011 - miminka nám rostou

Bonninčiny dětičky mají už  tři týdny

 

Beauty má děťátka o týden mladší

23.5.2011 - Beauty má koťátka

Noc z 23. na 24. 5. jsme strávili s Beauty, která přivedla na svět šest koťátek. Máme dvě černo stříbřité mramorované holčičky a dva kluky stejné barvy. Tentokrát jsou mezi dětičkami i modré sestřičky - jedna je  tečkovaná, druhá mramorovaná.

21.5.2011 - Večeře

 

Díky Bohu, že je nemusíme i šatit !!!

 

20.5.2011 - Forever Fond Sissy

Žádná z načich kočiček nemá tak málo fotografií ze svého dětství jako Sissy a za všechno můžu já. Po výstavě v Kongresovém centru jsem po rozsáhlých diskusích se zkušenými chovateli dospěla k závěru, že musím Sissy zkrásnit. Namísto obyčejného tamponku s převařenou vodou, který používám na čištění okolí očí běžně, jsem zaujata vychvalováním na internetu a zasvěcenými radami ze všech stran napatlala pod oči speciální vybělovací gel na čištění skvrnek od slziček. Sissy měla nepatrné hnědavé flíčky u vnitřních koutků očí.  Poctivě jsem  dodržovala předepsaný  režim a dle návodu každý den pilně patlala a patlala. Kýžený výsledek se nedostavil. Když Sissy za tři dny uviděl manžel, překřtil ji na Ramba. Pokusila jsem se přezdívku zjemnit na "Rainbow", ale neprošlo to. Sissy vypadala jak indiánský válečník. Až pozdě jsem zjistila, že maličkými písmenky je na krabičce napsáno, že obsahuje peroxid !!! Všechny černé konečky chloupků pod očima se Sissy zabarvily do rezava, zrzavé byly i vousky u kořínků a vnitřní strana paciček. Sissy si jako správná čistotná holka poctivě gel rozetřela po celém čumáčku.....

Pokorně jsem se vrátila k tamponku s čistou vodou a čekala, až bude zase Sissy pouze dvoubarevná. Přezdívka Rambo ji už asi zůstane, chloupky se ale už naštěstí vyměnily a tak je opět Sissy líbezná černo stříbřitá holčička.

 

 

 

 

 

 

 

18.5.- Bonnie má koťátka

V noci z 18. na 19. května se narodila Bonnince její první koťátka. Vzorně se stará o jednu holčičku a tři kluky. Všichni mají černě mramorované kožíšky.

 

Šťastná maminka

 

 

16.5.- Frankie Igmu Sapa* CZ

 

 

15.5. - Farao Igmu Sapa* CZ

 

 

 

 

 

5.4. 2011 - Fredie Sam je těžce nemocný

Vážně onemocněl tečkovaný kocourek Fredie Sam. Během několika dnů postupně přestal ovládat zadní nožičky. Opakované vyšetření u vetrináře nepřineslo žádné vysvětlení jeho stavu. Když už zcela ztratil kontrolu nad zadními končetinami,  vyžádali jsme si tomografické vyšetření v narkóze. Ani to jednoznačně neodpovědělo, co je příčinou. Nicméně po vyloučení všech ostatních možností se lékaři shodli na diagnóze - otok míchy. Prognóza nebyla nijak příznivá. Po aplikaci kortikoidů se však poznenáhlu stav začal obracet k lepšímu. Přiznám se, že při jeho prvních vratkých krocích jsem se neubránila slzám radosti. V současnosti už zase běhá, jako před nemocí. Vzhledem k tomu, že mu celá rodina v době jeho marodění snášela všemožné laskominky a krom toho ještě modré s nebe, je z něj pěkně rozmazlené kocouřisko .

Takhle vypadal Sam před nemocí

 

3.4.2011 - Ashlinka má pět koťátek

Ashlie si opět pořídila rodinku. Když jsme před dvěma měsíci zjistili, že si otevřela dveře do "pánského apartmá" k Andymu, neměli jsme zrovna velkou radost. To, že mrouká jsme zjistili bohužel až potom, co o tom došla informovat svého vyvoleného. Měla naplánovanou baby-pauzu, aby se zotavila, nabrala sílu a mohla se předvést na výstavě. Náš názor ji zjevně příliš nezajímal.

Aby vše dobře dopadlo, dostávala po celou dobu březosti granule určené pro koťátka a hodně masa.

Miminka přišla na svět k ránu 3.4. Porod proběhl bez potíží, jen poslední mramorovaná kočička měla obrácenou polohu bříškem nahoru  a tak jsme museli při jejím příchodu na svět pomoci.

Šťastná a spokojená Ashlinka teď tedy opatruje jednoho mramoráčka a čtyři holčičky. Dvě tečkované, jednu mramorovanou a také kouřovou.

27. 3. 2011 - Sofi má koťátka

V noci 27. 4. se Sofince narodilo sedm koťátek. Mramoráčků je pět. Jedna kočička a čtyři kocourci. Tečkovaného brášku má i puntíkatá holčička, která se narodila jako první. Její příchod na svět byl hodně těžký. Sofi byla po třech hodinách kontrakcí už velice vyčerpaná a když několik dlouhých minut byl vidět pouze ocásek a hrozilo zadušení koťátka, které bylo v porodních cestách otočené bříškem nahoru, bylo nutné do porodu zasáhnout a budoucí mamince a koťátku pomoci. Naštěstí všechno dobře dopadlo, kočičí miminko přežilo. Do života si ale nese poškozený koneček ocásku. Došlo k porušení míchy a tak je jeho špička bez inervace. Na nápravu asi není naděje, nicméně za její život to určitě stálo. Další porod už proběhl bez potíží a šest dalších sourozenců na sebe nenechalo dlouho čekat.

 

5.-6.3. 2011 - mezinárodní výstava koček Hotel Pyramida Praha

Je 15.5. a konečně jsem se po delší době dostala k aktualizaci, takže postupně doplním to nejdůležitější, co se událo od začátku března do současnosti.

Na výstavě v Pyramidě se zúčastnila po oba dny Bonnie. Odvezla si dvakrát titul CACS. V sobotu se moc líbila paní Gustatiene, která jí v pěkné konkurenci udělila i další BIV. V neděli pro malý počet soutěžících se soutěž BIV neuskutečnila.

Aby byla výstava napínavější, vzali jsme s sebou v sobotu koťátka. Kluci vyhráli BOB.

V neděli si vystavování nacvičoval opět Frankie a jen o chloupek mu po velkém váhání u paní Tarabini unikla nominace do BIS, takže si nakonec odvezl alespoň pěknou EX 1.

free counters