Andy se stal členem naší kočičí smečky zejména pro svou skvělou povahu. Doslova si všechny členy naší rodiny omotal kolem tlapky. Skvělý charakter si uchoval i v dospělosti, kdy na kresbového kocoura velmi zmohutněl a vyrostl do krásy. Andy má nádhernou hlavu, které nelze nic vytknout, vynikající stavbu těla, mohutné tlapky, nádherný silný ocas. Nesmírně hustou a velmi kvalitní srst si uchovává i v letním období, kdy jiné kočky často v tomto směru ztrácejí. Je velmi důležité, že jeho potomci dědí excelentní typ a vysokou kvalitu srsti a v neposlední řadě velmi milý nesmírně líbezný výraz a milou povahu. Vzhledem k těmto skutečnostem jsme se rozhodli nabídnout ostatním chovatelům možnost krytí, protože Andyho přínos ke zlepšení kvality chovaných ušlechtilých koček tohoto plemene je neoddiskutovatelný a bylo by škoda ho v chovu nevyužít, protože je opravdu nádherný. Je testován na běžné choroby (FIP, FeLV, FIV), ale i na PKD a HCM, pochopitelně nadstandardně očkován. Krevní skupina je A. Je chovaný v bytě, ne v kleci.Kočičkám, které přicházejí na krytí věnujeme veškerou péči, aby se u nás cítily co nejlépe, včetně pomazlení, aby se jim nestýskalo po domově :). Andy je heterozygot v kresbě, takže má gen pro mramor i tečku.

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda si Faraa ponecháme. Ke konečnému rozhodnutí přispělo, když po dvojnásobném vítězství v BIS v kategorii vrh, získal BIV ve velmi kvalitní konkurenci dospělých koček a nominaci do BIS jako kotě 3-6 měsíců na výstavě v Praze. Jeho hlavní předností je kromě dobrého typu zejména super kresba a krásné zelené oko.

BRI ns 22 64 Dlouho jsme si přáli mramorovaného kocourka a tak když se narodil, neváhali jsme ani vteřinku, přesně v duchu rčení:" To nejlepší má zůstat doma..." . Chlapeček nám vyrostl do krásy a tak splnil naše očekávání. Škoda jen, že se mu zatím moc nelíbí na výstavách. Snad si to časem rozmyslí a zjistí, že je to docela prima.

Sama jsme si nechali pro jeho nádhernou hlavu, excelentní typ, vynikající kvalitu a kresbu srsti, ale hlavně pro jeho milou povahu. Pravdou je i to, že si nás k sobě jako koťátko připoutal nejvíc v době, kdy po úrazu u něj nastal otok míchy, ochrnul a jeho život visel na vlásku. Po řadě náročných vyšetření se podařilo nalézt vhodnou léčbu a tak je dnes Sam zase zdravý krásný kocour. Doma i na výstavách nám dělá jen samou radost a doufáme, že svůj díl smůly už si vyčerpal a od teď už ho čeká jen krásný kočičí život.

Jack k nám přijel z renomované slovenské chovatelské stanice. Není zrovna typ na výstavy. Pokud je s domácími, je to neskutečný mazel, jakmile ale zjistí, že máme návštěvu, není možné ho udržet, okamžitě mizí. Mrzí mě, že se s ním nemohu pochlubit alespoň doma :). Je otcem koťat velmi vyrovnaných v typu a krásné barvě oka, spíše jemné konstituce, s perfektním kontrastem v barvě srsti.

Sherkhan přiletěl z Perohradu. Vybrala jsem si ho mimo jiné pro jeho mohutnost a krásnou hlavu. Ve věku jeden rok a tři měsíce má hmotnost téměř 8 kg. Má nádherné mohutné tlapy, robustní svalnaté tělo, krátký a široký ocas, samozřejmě excelentní barevný kontrast a hustotu srsti. Oko na roce ještě není zcela dobarvené, ale vývoj zelené barvy uspokojivě pokračuje. Povahově je Sherkhan dobrosrdečný uvrněný velmi milý a společenský medvídek. Nevynechá ani jedinou příležitost k pomazlení. Slibuji si od něho potomky s mohutným tělesným rámcem a excelentní v typu. Jemné, okaté, výrazem líbezné nevěsty s krásnýma zelenýma očima a krátkou hustou srstí, které jsou dcerami Jacka a D.Dieho z krevní linie po Bonnie a Ashlie jsou pro mne ve spojení s Sherkhanem velmi očekávanou nadějí v krásná, zdravá, povahově vyrovnaná koťátka.
free counters