Sissy mám ráda pro její osobitou, důstojnou povahu. Je milá, přátelská, ale přitom sebevědomá. Je to osobnost v pravém slova smyslu. Po otci Andym zdědila robustní stavbu těla, kvalitní srst... matka Shellby jí předala silnou zelenou barvu oka a fantastický barevný kontrast srsti. Kompatibilní pár po několika pokusech vytvořila až s Jackem. Na jejich děti jsem opravdu pyšná.

NAIRA je drobnější dobře stavěná kočička s příjemnou povahou. Její hlavní předností je perfektní kontrast, vzor a kvalita srsti, nádherné zelené oči a také velice líbezný výraz :).

Sunny je kouřová kočička. I když nemá pro tuto barvu správnou barvu oka - místo oranžových má oči zelené - je pro mne svou mohutností a excelentním typem chovnou nadějí pro stříbrnou kresbovou linii. I u ní jsem při rozhodování o zařazení do chovu kladla důraz na skvělou povahu.

Sofince jsem slíbila ve chvíli jejího těžkého příchodu na svět, že když se nevzdá určitě zůstane doma. Měla abnormálně velkou porodní hmotnost a hrozilo, že se během porodu udusí zaklíněná na půl cesty. Nechtěla jsem ublížit mamince ani koťátku, ale ani volit mezi oběma. Bez pomoci by všechno dopadlo špatně. I při maximální možné šetrnosti jsem novorozeňátku během porodu vykloubila nožičku, byla nutná resuscitace, ale nakonec se všechno podařilo. Tlapku jsme narovnali, zafixovali a dokonce se podařilo vytvořit mini dlahu. Holčička měla naštěstí zdravý kořínek, všechno se zahojilo a ona nám vyrostla do krásy. Je povahově nesmírně přátelská, společenská a milá a jsem moc ráda, že jsem dodržela slib, ani na chvíli jsem nelitovala...tedy popravdě až na ty momenty, kdy visela na záclonách, seděla uprostřed květináče s torzem květiny, rozťapala vodu na celé kuchyňské lince, protože nejoblíbenější hra je packování tekoucí vody v dřezu......, ale ani tak :)

Xanthi byla velmi opatrné, spíše plaché koťátko. Odešla do nového domova, ale asi za rok se k nám zase vrátila. Velmi strádala konfliktním vztahem s druhou dominantní kočičkou v rodině. Vzhledem k tom, že má opravdu unikátní kvalitu srsti s perfektním tečkovaným vzorem a otce se zajímavým rodokmenem, zařadila jsem ji neplánovaně do chovu. Po prvním porodu se psychicky velmi zlepšila, je z ní vyrovnaná, klidná, spokojená a přátelská kočička.

Lisa je krásnější kopií své matky Bonnie. Má všechny přednosti matky umocněné přínosem z otcovy strany. Je tak extrémně hodná, že jsem měla obavy, jestli netrpí nějakou nemocí, která z ní dělá anděla mezi kočkami. Nechá se chovat, mazlit, strpí bez nejmenšího odporu jakoukoliv manipulaci, čištění očí, uší, stříhání drápků, k ostatním kočkám je přátelská, milá... prostě sen o ideální povaze britské kočky. To přeci nemůže být jen tak :). Svůj vzácný charakter i krásný exteriér předává potomkům. Je to kočička, kterou není možné nemilovat.

Patty je povahově komplikovanější. Zůstala doma, protože jsem pro ni nedokázala najít adekvátní nový domov, který by vyhovoval její specifické povaze. Je hodná, ale velmi nedůvěřivá k neznámým lidem. Má ráda blízkost známého člověka, nerada ale strpí fyzický kontakt, což je nepříjemné vzhledem k nutnosti péče o srst, lékařských vyšetření atp. Protože jsem doufala, že v ní objevím odkaz její úžasné maminky Sidney, zkusila jsem po delším váhání, zda s charakterově stoprocentním otcem nenajdu v jejích dětech nešťastně tragicky přetrženou linii. Naštěstí se povedlo. Moje zlatá Sidney tam někde pořád je.
free counters